“S’ja ndjen shumë k*** atij o lale…”, dalin përgjimet e dy OPGJ-ve që u korruptuan me një viç dhe 1 milionë lekë

Gjykata e Posaçme ka lënë në fuqi kërkesën e Prokurorisë për caktimin masave të sigurisë për Safer Shukën OPGJ, detyrim paraqitje, Çelnik Toskën OPGJ, arrest shtëpie, Lulzim Hasa sekser arrest me burg, Lirian dhe Zenel Tragjini detyrim paraqitjeje. Hetimi i SPAK zbuloi se dy oficerët kanë përfituar 100 mijë lekë të vjetra dhe një bagëti … Read more

Sa paguhen Olta Gixhari dhe Efi Dhedhes për një postim në Instagram, lënë pas Arbanën dhe Bora Zemanin

Jeta e banorëve të “Big Brother” ka ndryshuar pas përfundimit të spektaklit. Ata po shijojnë famën dhe kontrata të majme që kanë firmosur. Në rrjetet e ndryshme sociale, po kryesisht në “Tik Tok”, të shumta janë faqet që kanë treguar mesazhet që kanë shkëmbyer me ishbanorë, ku i kërkojnë bashkëpunime dhe natyrisht që vlerat janë … Read more

Më shau me ‘rob shpije’. Një fjalë goje që shkaktoi tragjedinë e Gramshit. Dëshmitëe e godita me thikë

GRAMSH- Dëshmia e minorenëve të cilët u përshinë në konfliktin në shkollë me thika në Gramsh, duke përfunduar me vrasjen e adoleshentit Fatjon Bici është zbardhur. Ky që shihni në foto është Fation Bici, në nëntor të këtij viti do të festonte 17- vjetorin por e marta e 16 Majit për të do të ishte … Read more

Rama rreshtohet me amerikanët për ngjarjet në Veri: Shteg i rrezikshëm, s’i ndihmon Kosovës

ryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas ngjarjeve të sotme në veri, ku ka pasur tensione si rezultat i vendimit të institucioneve të Kosovës për të vendosur kryetarët e zgjedhur në zyrat e Komunave përkatëse. Rama ka thënë se një ngjarje e tillë nuk ndihmon procesin për normalizim dhe njohje të ndërsjellë, proces në … Read more