Recetë tradicionale shqiptare, kek me çaj mali

Receta e kekut me çaj mali është një nga traditat më të vjetra të përgatitjes në disa zona të Shqipërisë. E përshtatëshme për të shoqëruar me vaktin e mëngjesit si edhe në darkë. Keku me çaj është një përzierje mes butësisë së pambuktë të brumit, aromës së këndshme të çajit dhe shijes së fortë të … Read more

I mbijetoi tërmetit, përlotet shqiptari: Disa ngecën nëpër dhoma se u bllokuan dyert

Bruno Dodi një nga të mbijetuarit e tërmetit në Turqi, rrëfeu në një intervistë në Euronews Albania, përjetimit e tërmetit shkatërrimtar që goditi Turqinë. Ai tha se ndodhej në katin e 12-të të një hoteli në momentin që ndjeu goditjen e fuqishme rreth orës 04:00 të mëngjesit. Mes lotësh ai tha se doli menjëherë në … Read more

Era për sot publikon foton më provokuese

Këngëtarja ka publikuar një imazh joshës në Instagram. Derisa shihet e ulur në kolltuk, Era në pozën që ka marrë iu ka dhënë vëmendje këmbëve, shkruan Kosovarja. E veshur me rroba në stilin jo edhe të zakonshëm, këngëtarja duket në top-formë. Këtë mund ta shihni në imazhin e mëposhtëm. /Kosovarja/

Larja e fytyrës në dush nuk është e përshtatshme

Larja e fytyrës në dush mund të duket e përshtatshme, por uji tepër i nxehtë mund të thajë lëkurën tuaj dhe të shkaktojë puçrra. Por, edhe larja e fytyrës para dushit nuk është as ideja më e mirë, sepse produktet e flokëve mund të shpërlahen në lëkurë. Është më mirë të pastroni fytyrën pasi të … Read more